Zápis do Klubíčka - REGISTRACE NÁHRADNÍKŮ

Zápis do Klubíčka na příští školní rok byl uzavřen, kapacita je plně obsazena, ale prostřednictvím formuláře níže se můžete zaregistrovat jako náhradníci!

 

Přednostně přijímáme děti s trvalým pobytem v obci, jejichž rodiče splňují podmínky projektu (jsou aktivní na trhu práce, hledají zaměstnání nebo se na zaměstnání v rámci vzdělávání připravují). Všechny děti v dětské skupině musí být ze zákona řádně očkovány. Od září 2020 bude Klubíčko nově sídlit v zrekonstruované budově staré školy na adrese Hlavní 12, Dolní Jirčany.

Klubíčko pro nejmenší děti funguje při Rodinném centru Domeček od roku 2010. Za dobu své existence Klubíčko se již několikrát stěhovalo, vždy jsme měli zázemí v RC Domeček, ale třídu jsme provozovali i na obecním úřadě či v mateřské škole. Letos v září oslavíme s dětmi 10 let ve zcela nových prostorách v zrekonstruované staré škole, které budeme sdílet společně s předškoláky z MŠ Štědřík a dětskou skupinou Michael.

V roce 2016 se původní dětský klub přetransformoval podle nového zákona na dětskou skupinu a získal finanční podporu z evropských fondů. Dětská skupina Klubíčko tak může nabídnout rodičům péči o děti od dvou let v dětské skupině za dotované ceny.

Základním účelem provozování DS Klubíčko je pravidelná péče o děti rodičů, kteří jsou aktivní na trhu práce nebo usilují o uplatnění na trhu práce, a to s vědomím, že o jejich děti bude po tuto dobu profesionálně postaráno. Lektorky v Klubíčku se zaměřují na zajištění potřeb dítěte, na výchovu, rozvoj schopností, kulturních a hygienických návyků dítěte. Služba je poskytována v pracovní dny v době 8:00 – 16:00 hod. Dítě může navštěvovat DS Klubíčko celodenně nebo ve zkrácené denní době, a to v plném programu 5 dní v týdnu nebo na sdíleném místě. Cena plného programu činní 2500,- Kč za měsíc, cena za rovnoměrně sdílené místo 1500,- Kč za měsíc. Stravu pro děti v Klubíčku odebíráme z MŠ Štědřík.

Hlavní náplní poskytované služby péče o dítě je především:

  • kvalitní péče o děti s důrazem na individuální přístup k dětem i rodičům,
  • výchovná péče zaměřená na rozvoj schopností, kulturních a hygienických návyků dítěte, formování osobnosti dítěte, fyzický a psychický vývoj dítěte, na stimulaci rozvoje dětského myšlení a posilování soustředění, které je základem úspěšného poznávání a učení,
  • speciální cvičení koordinace pohybů a smyslů posilující mozkovou souhru, jehož výsledkem je zlepšování paměti, pozornosti a fyzické obratnosti, ale při zachování zábavné formy,
  • podpora talentu a tvořivosti dětí.

 

 

Napište nám, jaký typ docházky by Vám vyhovoval, každodenní, vybrané dny v týdnu, pravidelně, nárazově, kolik dní, hodin....